okrycie wierzchnie
Kurtki

Jakie okrycie wierzchnie na zimę jest najlepsze?

Zimowa garderoba nie musi być utrzymana w tonacji szarości. Dzięki kurtkom i płaszczom w różnorodnych barwach można doskonale ją urozmaicić. Pamiętajmy jednocześnie o tym, żeby krój wierzchniego okrycia idealnie dobrać do rodzaju figury. Będzie to tym prostsze, że możliwości wyboru są praktycznie nieograniczone. Na potwierdzenie tego stwierdzenia należałoby wymienić tylko niektóre z rodzajów i typów tej wierzchniej odzieży. Mogą to być patchworkowe płaszcze, satynowe bomberki, inspirowane naturalnymi futrami futrzane modele, pikowane czy puchowe kurtki.

Jakie okrycie wierzchnie wybrać?

Przed nadchodzącą zimą każda kobieta staje przed dylematem, jakie okrycie wierzchnie wybrać – modną zimową kurtkę damską czy może płaszcz damski zimowy? Tak naprawdę dobrze byłoby mieć w szafie i jeden, i drugi rodzaj okrycia. Dlaczego? Z bardzo prostej przyczyny. O ile damska kurtka z kapturem doskonale pasuje do casualowej stylizacji, o tyle trudno wyobrazić sobie założenie kurtki do eleganckiej, wyjściowej kreacji. W tym przypadku zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem będą płaszcze damskie zimowe.

Zarówno modne zimowe kurtki damskie, jak i płaszcze damskie zimowe czy damskie kurtki z

Modna kurtka damska zimowa
Kurtka damska zimowa

kapturem są multikolorowe, oryginalne, posiadają rozliczne urozmaicenia i dlatego przeznaczona na zimę odzież nabiera nowego charakteru. Fakt, że jest ciepła, nie musi wcale oznaczać braku elegancji. Przeciwnie. Niezależnie od rodzaju wierzchnie okrycia są z jednej strony praktyczne, z drugiej natomiast doskonale nadają się do tworzenia oryginalnych stylizacji. Wystarczy dobrać odpowiednie dodatki, takie jak szal, czapka, rękawiczki, pasek, buty, torebka (i wiele innych), żeby poczuć się w pełni usatysfakcjonowaną swoim wyglądem.

Modne okrycia wierzchnie

Dzięki modnym zimowym kurtkom damskim można wyróżnić się z tłumu, stawiając na przykład na kolor. Modne zimowe kurtki damskie są niezwykle różnorodne i ciekawe, bardzo lekkie i ciepłe. Biorąc pod uwagę chociażby puchowe kurtki zimowe, należy zaznaczyć, że poza różnorodną gamą kolorystyczną (klasyczna czerń, nasycone, intensywne odcienie granatu, beżu, różu, koralu, limonki itp.) wyróżniają się one także odmienną długością.

Okrycie wierzchnie: zimowe kurtki

Modne zimowe kurtki damskie do pasa idealnie będą korespondowały z legginsami bądź sneakersami, natomiast dłuższe kurtki, posiadające pasek, znakomicie wyeksponują talię i sprawdzą się w innych, bardziej wysublimowanych stylizacjach. Wybierając modne zimowe kurtki damskie, należy zwrócić uwagę na rodzaj wypełnienia i upewnić się, czy zamiast puchu nie został zastosowany do ocieplenia poliester lub mieszanka puchu z pierzem.

Porównywalną ochronę przed zimnem zapewnią płaszcze damskie zimowe, na przykład wełniane. Są one znacznie droższe od puchowych kurtek, jednak zakup takiego płaszcza gwarantuje, że będzie on elegancki nie tylko w czasie jednego sezonu. Płaszcze damskie zimowe mogą mieć klasyczną lub asymetryczną linię, a ich wykończeniem bardzo często bywają różnego rodzaju kołnierze, stójki, futerka. Dodatkowym atutem płaszczy damskich zimowych jest ukrycie guzików za pomocą specjalnie zaprojektowanej patki.

Płaszcze damskie

Doskonale prezentują się także flauszowe płaszcze damskie zimowe. Ich niekwestionowaną zaletą jest oryginalny krój i możliwość dopasowania do sylwetki. Niezależnie od wieku każda kobieta wygląda elegancko w płaszczu i może go wykorzystywać do kreowania wielu oryginalnych i niepowtarzalnych stylizacji. Nie ulega wątpliwości, że zarówno modne zimowe kurtki damskie, jak i damska kurtka z kapturem może być doskonałą alternatywą dla płaszczy damskich zimowych.

płaszcz damski zimowy
okrycie wierzchnie: płaszcz damski zimowy

Nawiązując do postawionego w tytule pytania, warto zdecydowanie podkreślić, że udzielenie jednoznacznej odpowiedzi jest po prostu niemożliwe. Dlaczego? Zarówno modne zimowe kurtki damskie, jak i płaszcze damskie zimowe są niezbędne w szafie każdej kobiety, ponieważ stanowią punkt wyjścia odmiennych stylizacji. Założenie damskiej kurtki z kapturem (czy jakiejkolwiek innej) do wieczorowej kreacji przyczyni się do wprowadzenia dysonansu i zaburzenia stylizacji.

Co więcej, w takim zestawie każda kobieta będzie czuła się niekomfortowo i będzie miała świadomość, że z powodu braków w garderobie nie może sobie pozwolić na elegancki wygląd. Byłoby to tym bardziej przykre, ponieważ mogłoby doprowadzić do rezygnacji z zaplanowanego wyjścia. Lepiej uniknąć takiej sytuacji. Dobrze w odpowiednim czasie zadbać o uzupełnienie garderoby. Dlaczego? Do sylwestrowej kreacji zdecydowanie nie sprawdzi się lekki, wiosenny płaszczyk. Jeżeli wybór oscyluje pomiędzy damską kurtką z kapturem, modnymi zimowymi kurtkami damskimi oraz płaszczami damskimi zimowymi warto rozważyć zakup każdej z tych części garderoby, rozkładając wydatki na trzy miesiące.